WSC25152R000FEA
Mfr.Part #
WSC25152R000FEA
Description
RES SMD 2 OHM 1% 1W 2515
Features :
Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C ~ 275°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
2 Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%